Jak psát úspěšný blog, Větvička je náš vzor.

8. 12. 2016 9:25:00
Každý bloger chce psát úspěšný blog. Ale ne všichni to umí. Proto je nutné se učit od mistrů. Mým vzorem jsou Větvička a Šichtařová. Být tak vtipný jako Větva a zároveň tak originální a fundovaný jako Šichtařová. To by bylo.

Nedávno jsem začal psát blog na iDnes a zcela mě to pohltilo. A tak jsem si řekl, okoukáš finty těch nejúspěšnějších blogerů, kteří jsou furt na čelných místech v čtenosti a zároveň mají vysokou karmu. Těmto kritériím odpovídají dvě blogerské hvězdy iDnes. Ekonomka Šichtařová a cestovatel Větvička. Ekonomice vůbec nerozumím a tak jsem si za vzor vybral cestovatele Větvičku. Bo už sem také někde na dovolené byl. O čem Větvička píše a jak? Zde je pár pravidel, které musí i Větva dodržovat.

Dnešní svět je hodně o zábavě, proto blog musí hlavně pobavit. Bez zábavy není čtenost. Nenastolujte hluboká témata, u kterých je potřeba přemýšlet. Toho mají lidi dost v práci. I prezident musí mít zábavné bonmoty, jinak ho lid nezvolí.

Nestačí psát blog česky (Šichtařová zase píše pouze česky, ale její blog je naučně populární o ekonomii kolem nás.) Zábavnější je nějaké nářečí nebo slang. Ostravské nářečí je léty prověřené, už Pavel Dobeš za socíku v něm zpíval překrásné písničky.

Neumíte-li ostravsky k dispozici jsou i další nářečí. V hanáckém nářečí už někdo blog píše, ale to nevadí, zatím se neproslavil. Ještě mě napadá brněnský hantec, v kterém byly točeny i úspěšné televizní reklamy. Ten je také velmi populární. To je ale čelinž pro borce z Brna.

Musíte sledovat poslední trendy ve výběru témat blogu. Vybírejte hodně populární témata. Momentálně jsou v kurzu neziskovky. Třeba islámský terorismus, krvelačnost muslimů, německá proradnost a Merkelová už netáhne a je to ohraný. Také je třeba se opřít do evropské unie. Ta se neomrzí. Musíte zmínit její teror na ubohých obyvatelích Česka. To jsou témata, kde nemůžete narazit, teda když nebudete chválit.

Zvýšení čtenářského zájmu přinese i přidání pravidelné dávky emocí. Smích je populární všude. Češi, Moravané a Slezané se umějí skvěle posmívat. To nám také umožnilo přežít dobu, kdy nám vládli bolševici. Ale humor neumí každý, tak jako Větvička a hlavně je to dřina.

Proto doporučuji nenávist. Je to vyzkoušené a zaručuje vysokou čtenost. Lidé prostě někoho nenávidět musí. Pomáhá jim to přežít. Sparťan nenávidí slávistu.Vemte jim nenávist a jejich život ztratí smysl. Již Orwell ve své nesmrtelné knize 1984 popsal pravidelné hodiny nenávisti, které utužují společnost. Blog má podobnou funkci. Nenávist jsme za bolševika pilně trénovali a mnozí ji stále potřebují. Takže vyvolávejte emoce, hlavně nenávist ale i strach je dobrej. Na lásku a pravdu nachytáte jen pár naivních sluníčkářských slečen.

Také je možné přidat pár osobních postřehů třeba z témat, které lidi baví, cestování, vaření a hlavně fotky dobrého jídla. Nikdy nechvalte Romy, jak se dnes politicky korektně říká cikánům. Ty nemá rád nikdo. A že někteří pracují a platí daně, koho to zajímá?

Nezapomeňte si udělat srandu z nějakého neoblíbeného politika. Pořadí neoblíbenosti již dávno nevede Kalousek se Schwarzenbergem, ale Merkelová a Sobotka. Merkelovou nesmíte zapomenout připodobnit k Hitlerovi, plešatého Sobotku nazývejte Kudrnáčem. Že je to infantilní ano, ale funguje to. Už mistr humoru Werich říkal „to je blbý, to se bude líbit“.

Buďte tajemní, jako hrad v Karpatech. Vaše osoba musí ukrývat nějaké tajemství. Větvička je tajemnou postavou. Nikdo neví co ho živí a kdo ho platí. Snad ho živí jeho psaní a blog. Možná že pracuje pro EU, kterou vtipně nazývá eurosojuz. Smysl by to dávalo. Poměry zaměstnanců EU jsou pro nás ostatní snové (prý). Větvička je samé cestování (hlavně na východ). Jaký zaměstnavatel kromě prohnilé EU, by mu takové trajdání po světě toleroval? Možná je nějakým úředníkem EU co kontroluje sankce proti Rusku. Chytrý je na to dost a jazyky také umí.

Možná je agent KGB. Bo furt chválí Rusko. Zemi, kde včera znamená zítra, nebo tak nějak. Otevřeně hlásí k cílům ruské propagandy. Nikomu a hlavně ničemu nevěřit. Na svém profilu na blogu má napsáno: nevěřte nikomu, ani mě ne, věřte jenom sobě.

No není to krásné moci takto spekulovat. Je to takové vzrušující. Proto mějte tajemství, že jste učitel jako já, tím nikoho neuchvátíte.

Hlavně ve svém blogu nebořte nějaké nezpochybnitelné dogma, které koluje mezi lidem. To vám karmu ani čtenost nepřinese. Evropská unie bude vždy špatná a nedemokratická. Mnichovská dohoda bude vždy zrada proradných spojenců. Tak je to u nás zažité a o těchto věcech se zkrátka nedá diskutovat. Jestliže chcete být populární, pište to, co lidé chtějí číst. To není populismus ale popularita. A o tu nám přece jde, nebo je to jinak?

To je úplně vše, co jsem vypozoroval. Doufám v úžasné výsledky četnosti a hlavně nárůst karmy. No tak ke strojům a mnoho úspěchů.

Autor: Petr Hess | čtvrtek 8.12.2016 9:25 | karma článku: 27.53 | přečteno: 1570x

Další články blogera

Petr Hess

Politická korektnost, co to vlastně je?

Tento pojem se používá velmi často. Zdá se mi, že každý v tom vidí něco jiného. Mnozí považují politickou korektnost za útok na svobodu projevu a myšlení. Jako novou totalitu, kdy není dovoleno říkat pravdu.

20.1.2017 v 12:37 | Karma článku: 24.78 | Přečteno: 2240 | Diskuse

Petr Hess

Proč vláda brání ženám na mateřské pracovat?

Před volbami vláda rozdává peníze daňových poplatníků napravo nalevo, ale snížit minimální limit na zdravotní pojištění nechce. Prý by to mělo negativní vliv na státní finance. Asi to není u voličů sexy, i když to se sexem souvisí

11.1.2017 v 12:24 | Karma článku: 33.16 | Přečteno: 2806 | Diskuse

Petr Hess

Podivné nápady ministra vnitra Chovance.

Ve sdělovacích prostředcích se objevila zpráva o návrhu MV na změnu ústavního zákona. Ten dává možnost občanům ČR legálně se podílet na zajišťování vnitřního pořádku a bezpečnosti a ochraně územní celistvosti,

3.1.2017 v 12:53 | Karma článku: 38.45 | Přečteno: 6855 | Diskuse

Petr Hess

Jak se žije a umírá pacientům s ALS II.

Ano i v jednadvacátém století jsou choroby, které medicína neumí léčit a je zcela bezmocná. A pacienti na ně umírají. Je to velmi nepochopitelné pro běžného obyvatele vyspělých zemí. ALS mezi tyto choroby patří.

20.12.2016 v 9:31 | Karma článku: 21.68 | Přečteno: 1306 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Trčálek

Spustil jsem špínomet na pana Václava Klause mladšího

Velmi mne pobavil, byť trochu zmatený, článek pana Judy o politickém bizáru, který spustil špínomet na V. Klause ml., našeho spasitele. A tak to má být, tak je to správně, články na blogu by měly bavit a ne vyvolávat nenávist

21.8.2019 v 18:55 | Karma článku: 18.17 | Přečteno: 756 | Diskuse

Jan Pavlík

Čas k podání ústavní žaloby na prezidenta

Kdo vnímal dění na naší politické scéně v posledních dvou, třech měsících, mohl by ten čas rozdělit na krátké střídající se etapy: čas čekání a očekávání, čas údivu a nedostatku schopností uvěřit, čas naděje i čas beznaděje,

21.8.2019 v 18:21 | Karma článku: 18.43 | Přečteno: 434 | Diskuse

Petr Burian

Zločinci se nevrací na místo činu

Miloš Zeman ani Andrej Babiš se nezúčastnili pietní vzpomínkové akce před budovou Českého rozhlasu za oběti srpnové invaze 68. a následných represí v 69. roce. Plně tak vyvrátili fake, že zločinec se na místo činu vždy vrací.

21.8.2019 v 17:13 | Karma článku: 19.96 | Přečteno: 319 | Diskuse

Jan Dvořák

Předseda Hamáček usilovně hledal přijatelného nominanta, až ho vyrecykloval

Když si před časem nechal Jan Hamáček předsednictvem odhlasovat absolutní pravomoc, že on to bude, kdo „vyřeší“ Šmardu, počítal i s demisemi. Nikoli však s tím, že nominantovi rupnou nervy. Teď se ocitl ve svízelné situaci.

21.8.2019 v 15:53 | Karma článku: 11.59 | Přečteno: 231 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Skandální chování Donalda Trumpa k Dánsku

Donald Trump je mírně řečeno kontroverzní politik. Má své příznivce i odpůrce. Dle mne má dobré i špatné stránky. Jeho chování se dle mne však stále jen zhoršuje.

21.8.2019 v 13:55 | Karma článku: 17.36 | Přečteno: 432 | Diskuse
Počet článků 38 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2424

Jsem vystudovaný chemik, pozdeji pracovník ve farmacii a konečně ve finále učitel na SŠ. Momentálně jsem ochrnutý kriplík s ALS. Mým cílem je klást otázky a snažit se najít odpovědi na složitosti dnešního světa, ve kterém už moc nepřemýšlíme. Jestli Vás můj blog přiměje k zamyšlení, budu radši, než být blogerem roku.

Najdete na iDNES.cz